Jakie maszyny nadają się do nietypowych prac?

Przy doborze wyposażenia pomocnego do wykonania konkretnej pracy warto się odpowiednio zastanowić przed podpisaniem umowy o wynajem konkretnej machiny. Zamontowanie ciężkiej, ważącej kilkaset kilogramów, kamiennej rzeźby na elewacji kościoła bez wątpienia żąda zastosowania czegoś więcej niż ludzkich rąk i pleców. Pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, to dźwig Tychy, Bielsko Biała, Gliwice, Katowice, Rybnik.

Mimo to – który z nich wybrać? Można zdecydować się na dźwig samojezdny lub też samochodowy o wielkim zasięgu ramienia i go ustawić w bezpiecznej odległości od kościoła. Po pewnym czasie odpowiednio owiązać linami rzeźbę, zaczepić hak i w parę minut rzeźba znajdzie się na trafnej wysokości. Tylko co dalej? Jakim sposobem w precyzyjny oraz pewny sposób wstawić rzeźbę do niszy czy ustawić na konsoli w trakcie kiedy dostęp do tego miejsca dla dodatkowych robotników jest niemożliwy. Może odpowiedniej przeznaczyć na całą operację więcej czasu, zabezpieczyć dojazd pod kościół i wykorzystać jednakże jakiś typ podnośnika?

Wtenczas, wraz z rzeźbą, do miejsca przeznaczenia mogą dotrzeć pracownicy, którzy stosowny ją ustawią. Tylko tego typu podnośnik musi mieć odpowiedni udźwig, aby montowany szczegół bezpiecznie dostarczyć na miejsce przeznaczenia.

Warto też przeczytać