Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Innowacyjne piece jakie nadają się do użycia w przemyśle oraz w laboratoriach

Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów firmy Energoel dobierana jest głównie ze względu na wielokierunkowe cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W tym przypadku również wiele zależy od konfiguracji.

Urządzenia podanej marki, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracy ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie rozmiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa specyfikacja urządzenia znajduje się pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli ktoś chce się dowiedzieć więcej, może także konsultować się ze sprzedawcami. Wybrane aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna metoda nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których głównym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za trwałość oraz użyteczność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również zastosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych urządzeń, o wysokiej sprawności energetycznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać