Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie dokumenty potrzebne będą do wyceny nieruchomości i maszyn

Wiele firm w pewnym momencie swojego działania potrzebuje wziąć jakiś kredyt. Jednak banki podchodzą dość ostrożnie do ich udzielania, zwłaszcza przy dużych kwotach. W wielu przypadkach konieczne będzie jakieś zabezpieczenie, przykładowo w formie nieruchomości czy urządzeń. Pozwoli to nie tylko dostać większą kwotę, lecz również i mniejsze oprocentowanie, ponieważ kredytodawca jest bardziej zabezpieczony na wypadek braku spłaty zobowiązań klienta.

Jednak żeby nieruchomość czy maszyna faktycznie mogła stanowić taką formę zabezpieczenia, to spełnić trzeba szereg warunków, a jednym z nich jest przeprowadzenie wyceny. Taka wycena jest konieczna do tego, żeby oszacować we właściwy sposób wszystkie warunki kredytu, i wykonać ją musi rzeczoznawca Poznań, posiadając konieczne uprawnienia. Wykaz rzeczoznawców do wyceny dostać można w banku, ale również można skorzystać z wyszukiwarki, wpisując w niej na przykład hasło szacowanie wartości maszyn. W zależności od przedmiotu wyceny w każdym przypadku potrzebne będą jakieś dokumenty.

Przy nieruchomościach przeważnie to będzie odpis z ksiąg wieczystych i wypis z rejestrów gruntów, a także kilka map i dokumentacja techniczna. Jeżeli ktoś chce wycenić maszynę, to trzeba mu będzie pokazać fakturę zakupu oraz specyfikację techniczną i rozruchową. Przeważnie będzie się też trzeba liczyć z potrzebą wykonania oględzin, w czasie których zostanie sprawdzony stan techniczny i wykonana niezbędna dokumentacja fotograficzna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać