Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie płytki podłogowe będą się sprawdzać w łazience

Wybranie odpowiednich płytek łazienkowych nie jest wcale taką łatwą sprawą. Wielu klientów kupując płytki glazura czy któregoś naszego wytwórcy w pierwszej kolejności swoją uwagę zwraca na kolor i wzór. Oczywiście jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ taką łazienkę się urządza na długie lata, i położone tam plytki drewnopodobne po prostu mają się podobać. Lecz przy zakupie należy także zwrócić uwagę na parę ważnych parametrów, o których większość ludzi nie pamięta.

Obecnie wybór płytek naprawdę jest ogromny. Oprócz klasycznych wymiarów coraz częściej klienci kupują płytki znacznie większe, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Bardzo dobrze sprawdzają się one w dużych łazienkach, do mniejszych korzystniej jednak będzie pozostać przy standardowych wymiarach. Ale moda skręca także w przeciwnym kierunku, bardzo interesującym przykładem tego są mozaiki gresowe.

Odpowiednio wkomponowane na poszczególne ściany naprawdę niesamowicie się prezentują, chociaż trzeba sporo pracy trzeba włożyć w ich układanie. W przypadku płytek na podłogę niezwykle istotną rzeczą jest antypoślizgowość, bo wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowania. Warto się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, szczególnie jeśli płytki kładzione będą w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu. Wymienione wyżej parametry nie mają większego znaczenia jeżeli będzie kupowana glazura na ścianę, lecz bez względu na miejsce montażu nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać