Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mieszkanie od dewelopera – dlaczego należy sprawdzić je dokładnie przed odbiorem

Odebranie zestawu kluczy do swojego wymarzonego domu czy mieszkania dla wielu właścicieli jest dużym przeżyciem. Na tyle dużym, że przy odbiorze nie zwracają oni swojej uwagi na sporo większych i mniejszych niedoróbek, jakie przeważnie się pojawią. A to zakończyć się może sytuacją, że jeżeli znalezione rzeczy zostaną zgłoszone do poprawy w późniejszym terminie, to deweloper może wszystko przeciągał, albo też będzie się po prostu migał od wykonania naprawy.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie wszystkiego dokładnie zanim się podpisze protokół odbioru, co pozwoli potem uniknąć licznych sporów i nieporozumień. Istnieje jedynie jeden problem w całej tej sytuacji, a mianowicie taki, że wiele osób nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, aby wyłapać wszystkie takie rzeczy.

Dlatego też w tego typu sytuacjach bardzo dobre wyjście to odbiór domu od dewelopera poznań przeprowadzony przez jakiegoś dobrego fachowca, który po prostu będzie się znał na tym. Taka osoba powinna nie tylko mieć doświadczenie budowlane i techniczne, lecz również wiedzieć, na które rzeczy zwrócić swoją uwagę. Również jeżeli chodzi o dokumenty, bo przykładowo wszystkie oddawane obecnie do użytku obiekty posiadać powinny świadectwo energetyczne poznań, i to akurat też należy sprawdzić dokładnie. Czas takiej inspekcji z reguły nie powinien wynosić więcej niż dwie godziny, a po niej przygotowany zostanie szczegółowy raport. Zgodnie z przepisami po stronie dewelopera leżeć będzie wyjaśnienie tych niedociągnięć w terminie jednego miesiąca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać