Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze odmiany betonu stosowanego w przemyśle budowlanym

Niejednej osobie będzie się wydawało, że wylanie betonu to łatwa i szybka czynność przy budowie domu. Jednak w rzeczywistości takie proste to nie będzie, ponieważ beton występuje w wielu typach, i wybranie właściwego jest bardzo ważny dla późniejszej eksploatacji obiektu. W pierwszej kolejności należy wiedzieć, że poszczególne mieszanki betonowe dysponują różną wytrzymałością, i nie można sobie pozwolić na to, aby użyć gorszej niż jest przewidziana w projekcie. Betony podzielić można ka kilka różnych kryteriów, jedno z nich to objętościowy ciężar.

Bazując na tego typu podziale wyróżnić można beton lekki, zwykły oraz ciężki. Betony lekkie wytwarza się z lekkich materiałów, takich jak beton komórkowy czy pewne minerały, a jego ciężar nie powinien przekroczyć 2000 kg/m3. Betony które ważą od takiej wartości do mniej więcej 2600 kg/m3 są nazywane zwykłymi betonami. Jest to najbardziej rozpowszechniony typ betonu, powszechnie stosowany do budowy fundamentów, stropów czy wielu innych elementów konstrukcyjnych.

Ze względu na swoje właściwości nie nie powinno się go wylewać zimą, ponieważ pod wpływem niskiej temperatury ulegnie rozwarstwieniu czy pęknięciu. Do jego produkcji najczęściej stosuje się kruszywa naturalne, typu piaski, żwiry czy kamień bazaltowy. Ciężkie betony są rzadko używane w normalnych zastosowaniach, stosuje się je na przykład jako skuteczne osłony przed promieniami jonizującymi. Podstawowymi składnikami każdego betonu są woda, cement i kruszywa, a w wielu odmianach stosuje się także specjalne dodatki, poprawiające plastyczność, wytrzymałość i kilka innych parametrów.

Wszystkie te składniki powinny zostać dobrze rozmieszane w celu otrzymania jednorodnej mieszanki, jaka później wylana zostaje w dane miejsce. Podczas przygotowywania betonu bardzo ważne jest to, żeby uzyskać właściwą konsystencję, pozwalającą na dobre rozlanie, a jednocześnie zapewni niezbędne parametry. Jeżeli będzie chciał się czegoś więcej dowiedzieć w tym temacie, to w wyszukiwarce może wpisać hasło gotowa wylewka betonowa i przeglądnąć otrzymane strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać