Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózka widłowego – jak je dobrze wybrać

Wózki widłowe, powszechnie stosowane w rozmaitych magazynach czy halach, nierzadko są bardzo intensywnie eksploatowane. To będzie związane z potrzebą regularnej wymiany niektórych części, a należą do nich między innymi opony. Tak samo jak to ma miejsce przy zwykłych samochodach, także opony do wózków po upływie jakiegoś czasu na tyle ulegną zużyciu, że trzeba je będzie zmienić. A nad tym pasuje się dobrze zastanowić, gdyż jest parę różnych rozwiązań, które się różnią parametrami i ceną.

Dużo informacji na ten temat można znaleźć w internecie, jeśli ktoś będzie chciał, to może w wyszukiwarce wpisać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki. Wybierane najczęściej ze względu na cenę i stosunkowo dobre jezdne właściwości są opony pompowane. Są one dostępne w zasadzie do każdego modelu wózka, z tego też powodu nie powinno być żadnego problemu z ich zakupem.

W zależności od miejsca działania i jego charakteru można się zdecydować na opony diagonalne albo radialne, każda będzie bowiem miała inne właściwości. Pewną niedogodnością tego pneumatycznego ogumienia jest nieco niższa odporność na przebicia i mechaniczne uszkodzenia, za to charakteryzuje się ono dużą amortyzacją. Jeżeli w miejscu pracy są obawy o możliwość przebicia, to można się zdecydować na opony pełne. Są one sporo droższe, lecz dzięki posiadanej budowie można je znacznie dłużej użytkować. Trzeba jednak pamiętać o gorszym amortyzowaniu, co przy niektórych ładunkach uniemożliwia ich używanie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać