Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe informacje w temacie wyboru wideodomofonu, krótki opis podstawowych funkcji

W domach prywatnych coraz chętniej zamiast tradycyjnych domofonów są montowane wideodomofony. Nie ma się czemu dziwić, bo pod względem kosztów nie będzie to wychodzić jakoś dużo drożej, a komfort użytkowania wideodomofonu jest zupełnie inny. Ale wybranie porządnego wideodomofonu wcale nie jest łatwe, i trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Przede wszystkim powinno się ustalić, czy urządzenie ma obsłużyć jedną posesję, czy też dwie, ze wspólną bramą. Przy tej drugiej opcji najlepiej da sobie radę wideodomofon dwurodzinny, w którym jedna jednostka z kamerą będzie przyłączona do dwóch zajmujących się sterowaniem.

W przypadku wideodomofonów niezwykle ważna musi być jakość wyświetlanego obrazu, a ta zależy od kilku czynników. Przede wszystkim duże znaczenie mają techniczne parametry samej kamery, tu bardzo się przydaje tryb z podczerwienią a także diody doświetlające. Ale to co rejestruje kamera należy gdzieś oglądnąć – tak więc należy zobaczyć, jakie parametry posiada wyświetlacz.

Wideodomofon jednorodzinny zależnie od wersji będzie miał przekątną ekranu od kilku do niekiedy i dziesięciu cali, na większym widać większe szczegóły, ale liczyć się też trzeba z wyższą ceną zakupu.

Jednostki mogą być łączone ze sobą za pomocą przewodów lub sieci wi-fi. Drugie z tych rozwiązań jest znacznie wygodniejsze. Nie ma potrzeby wówczas kłaść przez całe podwórko dedykowanych przewodów, a dodatkowo sieć umożliwia dołożenie do układu smartfonów. Takie możliwości posiada przykładowo wideodomofon eura, bardzo popularny pośród kupujących.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać