Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne budynku – w jakich przypadkach jest potrzebne

Temat energetycznych świadectw zaczął się już pojawiać sporo lat temu. Pierwsze przepisy, które zaczęły kiedyś obowiązywać, nałożyła obowiązek dysponowania takim dokumentem przede wszystkim właścicielom nowo postawionych budynków. Ale w roku 2023 nastąpiła duża zmiana przepisów, i aktualnie obowiązek ten został mocno poszerzony. Obecnie jeśli budynek postawiony został wcześniej niż w 2009 roku, a właściciel będzie chciał go wynająć czy sprzedać, to wówczas postarać się będzie musiał o zrobienie takiego świadectwa. To, o czym niektóre osoby zapominają, to fakt, że ten obowiązek obejmuje również nieco starsze budynki, jakie przeszły modernizację. Tego typu modernizacja może obejmować na przykład wymienienie okien czy zrobienie ocieplenia, i zgodnie z obowiązujący przepisami postarać się będzie wtedy trzeba o zrobienie nowego dokumentu. Szczęśliwie nie ma z tym obecnie żadnych problemów, a świadectwo energetyczne domu w zależności od rozmiaru budynku kosztuje przeciętnie do kilkuset złotych.

Na naszym rynku funkcjonuje dużo niezależnych specjalistów i firm, pomagających w zrobieniu certyfikatu. Ważne będzie, aby zweryfikować posiadane uprawnienia, gdyż certyfikaty wykonane przez osobę nie posiadającą ich nic nie będzie warty, a dodatkowo narazić się można na poważne kary finansowe. W skrajnym przypadku może to nawet być kilka tysięcy złotych, co jest znacznie więcej niż cena za usługę. W wielu przypadkach nawet nie trzeba pokazywać obiektu, wystarczy podesłać wszystkie informacje oraz zdjęcia, i po paru dniach wszystko zostanie zrobione.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać