Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Waga laboratoryjna – na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Jednym z najczęściej używanych, które spotyka się w praktycznie każdym laboratorium, są różnego rodzaju wagi. Zależnie od charakteru realizowanych badań będą one miały różny poziom dokładności. Czasami potrzeby pod tym względem będą naprawdę wysokie, dlatego też bardzo dużą rolę odgrywa to, jakie urządzenia zakupi się do tego.

Przede wszystkim najistotniejszym aspektem przy wyborze jest odpowiednia precyzja i dokładność. A ta jest uzależniona od rozdzielności wagi, to znaczy minimalnej różnicy ciężarów, które mogą być zmierzone. Precyzja sprzętu uzależniona będzie od konkretnych potrzeb placówki, pamiętać jednak trzeba że bardziej dokładne wagi ohaus będą się też wiązać z potrzebą poniesienia wyższych kosztów przy ich zakupie. Następnym z ważnych parametrów technicznych, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru, będzie zakres mierzonych mas. To w niektórych sytuacjach jest bardzo ważne, a klienci często o tym zapominają wyłącznie się skupiając na dokładności.

Czasami do mierzenia mogą też być lekkie, ale o większych gabarytach próbki czy materiały, i tu z kolei może się przydać to, aby waga dysponowała konstrukcją na to pozwalającą. Bardzo ważne będzie, żeby się upewnić czy konkretne urządzenie sprzedawane jest z certyfikacją kalibracji. Certyfikat ten potwierdza, że waga została odpowiednio zaprojektowana i wykonana, i przede wszystkim że spełnia wszystkie niezbędne wymagania techniczne. Wiele wag jest wyposażonych w dodatkowe funkcje, w wielu przypadkach mogą się one bardzo przydać w pracy na co dzień.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać