Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odstraszacze elektroniczne – skuteczny sposób na pozbycie się kun

W domach wielu osób często pojawiają się jacyś nieproszeni goście. Niektórzy z nich są naprawdę uciążliwi, i spowodować mogą różnego rodzaju szkody. jeden z najczęściej spotykanych to właśnie domowa kuna, która lubi budować gniazda na strychach czy poddaszach. Wielu osobom będzie się ona kojarzyła z miłym, sympatycznym zwierzakiem. A w rzeczywistości jest to sprytny i przebiegły drapieżnik, którego obecność naraża właściciela budynku na liczne szkody.

Kuna na strychu mocno potrafi na przykład zniszczyć ocieplenie oraz izolację, a naprawienie tego wiąże się niejednokrotnie z wysokimi kosztami i potrzebą wykonania poważnych robót. Na kuny narzekają także kierowcy, gdyż przegryzają one często przewody w samochodach. Dlatego też jeśli ktoś zauważy obecność tych drapieżników, to powinien zająć się ich skutecznym odstraszaniem.

Sposobów i pomysłów na to, jak pozbyć się kuny z poddasza jest wiele, ale zdecydowana ich większość nie zdaje jednak egzaminu. To dotyczy na przykład hałasowania czy rozsypywania jakiś intensywnie pachnących substancji, kuny bardzo szybko przyzwyczajają się do tego. Jako skuteczny sposób polecić jednak można elektroniczny odstraszacz kun. Jest on złożony z cienkich przewodów, jakie są dokładnie rozciągnięte dookoła całego budynku. Przez te przewody puszczany jest prąd o niedużym natężeniu, który nie spowoduje żadnej krzywdy u zwierząt. Jest on jednak tak mało przyjemny, że po kilku próbach wejścia do środka kuny przeważnie sobie dają spokój i znajdują inne miejsce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też przeczytać